Paravoz SpeakEasy — це локомотив прогресу. Перший заклад, що відрекомендував Україну всьому світові в путівнику 50 Best Discovery й рейтингу Top 500 Bars. Герой статті про десять найнезабутніших коктейлів 2019 р., що вийшла в Punch із-під пера самого Роберта Сімонсона (ви могли натрапляти на це ім’я в The New York Times). Тричі «володар» вітчизняної премії «Сіль». Один із десяти барів, які Tales of the Cocktail — авторитетна конференція — називає найліпшими серед європейських... Заклад, схожий на чемпіона, обвішаного медалями. Що ж у ньому такого особливого?
У Paravoz SpeakEasy — деталізованому вагоні з минулого — вивчили не просто рецепти, а рецепти й історію популярних коктейлів. Тут знають, чим мартіні 1888 р. відрізняється від мартіні 1904 чи, може, 1906 р. Знають, які напої Америка любила до сухого закону, які — у добу заборон і контрабандистів, а які — після того, як ця доба завершилася. Знають, як готувати коктейлі кінця XIX, усього XX і тепер уже XXI ст., додаючи банан до кампарі з абсентом чи лимон — до джину й квантро. Знають, як удосконалювати відоме й створювати нове, авторське...
Для Paravoz SpeakEasy не існує неважливих деталей. Цьому закладу мало робити коктейлі прекрасними (такими їх називають самі бармени) — йому обов’язково робити прекрасним усе. Від копченої груші, доповненої солодкуватою «горіховістю» горгонзоли, до форшмаку з незвичним інгредієнтом — топінамбуром. Від особуко й капонати у фірмовому соусі (соус, до речі, має назву «Кривава Мері») до глазурованого лосося із баклажаном фрі. Від філе міньйон до... До всіх інших витворів коптильні й грилю.
Про Paravoz SpeakEasy можна сказати ще чимало цікавого. Наприклад, що це ще й школа міксології, лекції у якій ведуть бармени — легенди з усього світу. Однак ліпше побачити, чим живе заклад у підвалі колишнього кінотеатру «Київ» на власні очі.